Close

Первинна слухова кора головного мозку воліє позитивні вокалізації, що виходять з лівого боку.

Исследователи показали, что первичная слуховая кора головного мозга более чувствительна к человеческим вокализациям, связанным с положительными эмоциями и исходящими слева, чем к любым другим видам звуков.

Это предубеждение можно объяснить тем, как устроен наш мозг, но его эволюционное значение пока неизвестно.

mrinews1

Звуки, які ми чуємо навколо себе, фізично визначаються їх частотою та амплітудою. Але для нас звуки мають значення, що виходить за рамки цих параметрів: ми можемо сприймати їх як приємні чи неприємні, зловісні чи обнадійливі, цікаві та багаті на інформацію або просто шум.

Один аспект, який впливає на емоційну «валентність» звуків — тобто, чи ми сприймаємо їх як позитивні, нейтральні чи негативні, — це те, звідки вони виходять. Більшість людей оцінюють звуки, що наближаються до них, як більш неприємні, потужні, збуджуючі і інтенсивні, ніж звуки, що віддаляються, особливо якщо вони виходять ззаду, а не спереду. Це упередження може мати правдоподібну еволюційну перевагу: для наших предків з африканської савани звук, що наближається через їхню вразливу спину, міг сигналізувати про те, що їх переслідує хижак.

Тепер нейробіологи зі Швейцарії продемонстрували ще один ефект спрямування на емоційну валентність: ми сильніше реагуємо на позитивні людські звуки, такі як сміх чи приємні звуки, коли вони виходять ліворуч.

Тут ми показуємо, що людські вокалізації, що викликають позитивні емоційні переживання, викликають сильну активність у слуховій корі головного мозку, коли вони виходять з лівого боку слухача. Цього не відбувається, коли позитивна вокалізація виходить попереду чи праворуч», — каже перший автор доктор Сандра да Коста, науковий співробітник EPFL у Лозанні, Швейцарія.

Ми також показуємо, що вокалізації з нейтральною чи негативною емоційною валентністю, наприклад, що означають голосні чи злякані крики, а також звуки, відмінні від людських вокалізацій, не мають такого зв’язку з лівою стороною».

Dr Sandra da Costa

Від еротичних вокалізацій до бомби, що тикає.

 

Так Коста та його колеги використовували функціональну магнітно-резонансну томографію (фМРТ), щоб порівняти, наскільки сильно мозок (13 добровольців) реагував на звуки, що виходять ліворуч, спереду чи праворуч. Це були жінки та чоловіки років двадцяти п’яти, всі правивши, і жоден з них не навчався музики. Дослідники порівняли реакцію мозку на шість категорій звуків: крім позитивних людських вокалізацій, таких як еротичні звуки, вони відтворювали нейтральні та негативні вокалізації, такі як безглузді голосні та переляканий крик; і позитивні, нейтральні та негативні невокалізації, такі як оплески, вітер і бомба, що цокає.

Так Коста та ін зосереджені на областях мозку, які, як відомо, важливі для ранніх стадій обробки звуку: основні слухові області A1 і R, що оточують інші слухові області на ранній стадії та «голосова область» (VA). Кожен відбувається у лівій та правій півкулі мозку.

Результати показали, що A1 і R в обох півкуль стали максимально активними при прослуховуванні позитивних вокалізацій, що виходять зліва, і набагато менше при прослуховуванні позитивних вокалізацій, що виходять спереду або праворуч, нейтральних або негативних вокалізацій або невокалізації.

 

Слухова кора розрізняє позитивні вокалізації зліва.

 

Сильна активація вокалізацією з позитивною емоційною валентністю, що надходить зліва, відбувається в первинній слуховій корі будь-якої півкулі: перші області в корі головного мозку, які отримують слухову інформацію. Наші висновки свідчать про те, що природа звуку, його емоційна валентність і його просторове походження спочатку ідентифікуються та обробляються там».

Dr Tiffany Grisendi

Крім того, область L3 у правій півкулі, але не її двійник у лівій півкулі, також сильніше реагувала на позитивні вокалізації, що виходять ліворуч або праворуч, порівняно з тими, що виходили спереду. Навпаки, просторове походження звуку не впливало на реакцію на невокалізацію.

Еволюційне значення усунення нашого мозку на користь позитивних вокалізацій, що виходять ліворуч, досі неясно.

Професор Stephanie Clarke із Клініки нейропсихології та нейрореабілітації при Університетській лікарні Лозанни, сказала:

«Нині невідомо, коли під час розвитку людини з’являється перевага первинної слухової кори для позитивних людських вокалізацій зліва, і чи це унікальна характеристика людини. Як тільки ми зрозуміємо це, ми зможемо припустити, чи це пов’язано з перевагою рук або з асиметричним розташуванням внутрішніх органів».

Verified by MonsterInsights