УЗД щитовидної залози
Орган, який регулює обмін речовин в організмі, називається щитовидною залозою. Він продукує тиреоїдні гормони, від яких залежить розвиток м’язів, кісткових тканин, правильне функціонування серцево-судинної, репродуктивної системи, головного мозку. Збій у його роботі призводить до серйозних захворювань. Ультразвукове дослідження щитовидної залози вчасно просигналізує про можливі проблеми та допоможе призначити правильне лікування.

Симптоми та показання, при яких необхідно пройти процедуру:
- надмірна сонливість;
- апатія, слабкість, стомлюваність;
- зміна маси тіла без видимих причин;
- субфебрильна температура тіла (37-380С);
- тремтіння пальців, яке неможливо контролювати;
- часті зміни настрою, нервозність;
- випадання волосся.
Доцільно зробити УЗД щитовидної залози при плануванні вагітності, підозрі на пухлину, а також проходити процедуру щорічно тим, хто перебуває в групі ризику:
- жінкам після 35 років;
- людям, які страждають на ожиріння або виснаження;
- після прийому гормональних препаратів.
Паращитовидні (колощитовидні) залози розташовуються на задній поверхні щитовидної, відокремлені від неї капсулою і виконують регуляторну функцію метаболізму кальцію. Вони виробляють білковий гормон, що підвищує рівень кальцію у крові. Усі ці залози працюють у комплексі, тому проводиться їх загальне дослідження.
Що аналізує УЗД
Спеціальної підготовки процедура не вимагає, але є найбезпечнішим та інформативнішим методом постановки діагнозу. Під час сканування оцінюють такі параметри:
- розташування;
- будівля;
- структура;
- чіткість та рельєфність контурів;
- розміри;
- ехогенність;
- наявність вузлів, кіст та інших утворень.
За результатами дослідження, клініко-лабораторні дані лікар-ендокринолог робить аналіз, на основі якого призначає лікування.
Послуги діагностики
Читати ще: