УЗД при вагітності

УЗД при вагітності мами цінують за зворушливе знайомство зі своєю майбутньою дитиною, а лікарі – за точну діагностику, можливість відстежувати стан та розвиток плода, починаючи з раннього терміну.

Коли робити перше УЗД?

Ультразвукові дослідження, проведені першого місяця, дають трохи інформації. Вони підтверджують факт вагітності, маточна вона чи ні, показують плід, що почав формуватися, але нічого не повідомляють про його стан.
Вже на 5-6 тижні діагностика дозволить встановити точний термін, вивчити наявність вад розвитку плода та можливі ризики для матері.
В окремих випадках лікар може призначити пацієнтці раннє УЗД, якщо у неї:

 • підозра на позаматкову вагітність;
 • хронічні захворювання;
 • раніше були викидні або попередня вагітність складно протікала;
 • жінку турбують болі внизу живота та кров’яні виділення.

Фактично, до 10 тижнів УЗД проводяться пацієнткам лише за рекомендацією гінеколога.

Як часто необхідно УЗД при вагітності?

При нормальному перебігу вагітності лікарі рекомендують обстежитись 3-4 рази.

 • перше УЗД робимо за показаннями — затримки на будь-якому терміні.
 • на 11-13 тижні. На цьому терміні у плода вже сформовано внутрішні органи, можна оцінити роботу серця, виключити аномалії розвитку мозку.
 • на 18-20 тижні. Показує розташування плаценти, стан навколоплідних вод, стать дитини. Дозволяє відстежити вади у розвитку внутрішніх органів та відповідність розвитку плоду терміну вагітності.
 • на 30 тижні і більше. Терміни та частоту призначає лікар. Показує стан органів дитини у процесі розвитку, встановлюється становище плода та вибирається спосіб майбутніх пологів.

Як відбувається УЗД-діагностика?

Завдяки нашим фахівцям та новому устаткуванню, кожна пацієнтка проходить точну планову та позапланову УЗД-діагностику.

Послуги діагностики

  Запис на прийом

  Ми передзвонимо Вам найближчим часом та запишемо до потрібного спеціаліста. Також Ви можете записатися на прийом за тел: +38 (097) 103 03 10, +38 (095) 103 03 10, +38 (073) 103 03 10