УЗД органів черевної порожнини (обп)

Для встановлення діагнозу захворювань селезінки, печінки, жовчного міхура і підшлункової залози призначають ультразвукове дослідження черевної порожнини. Процедура безболісна, безпечна, тому проводиться дорослим та дітям з метою:

 • відстеження динаміки перебігу захворювань досліджуваних органів;
 • постановки діагнозу за наявності гострих запальних процесів;
 • виявлення метастазів при хворобах онкології;
 • за розпорядженням програми диспансеризації.

Також обстеження необхідне для уточнення розмірів селезінки за деяких проблем у роботі лімфатичної та кровотворної системи.

Підготовка до УЗД черевної порожнини

Процедура не займає багато часу, проте підготуватися до її проведення необхідно обов’язково. Це допоможе прибрати повітря в кишечнику, щоб воно не заважало обстеженню.
За три дні до призначеної дати необхідно:

 1. Дотримувати дієти для зменшення газоутворення. Їда – по 4-5 разів на день приблизно кожні 3-4 години. Віддайте перевагу запеченій, відвареній їжі або приготовленій на пару. Виключіть продукти, що викликають здуття – сирі фрукти та овочі, молоко та молочні продукти, хлібобулочні вироби, алкоголь, газовані напої, солодощі.
 2. Прийняти проносне на рослинній основі при схильності до запорів. Можна зробити очисну клізму у випадку, якщо проносний препарат не є ефективним, але не пізніше, ніж за 12 годин до проведення процедури.
 3. За призначенням лікаря приймати препарати, які сприяють поліпшенню травлення («Фестал», «Мезим») або зменшують газоутворення («Симетикон», «Активоване вугілля»).

Зробити УЗД органів черевної порожнини краще вранці натще або в другій половині дня, в останньому випадку можна поснідати до 9-ї ранку і більше не вживати нічого в їжу. Пити можна негазовану воду у невеликих кількостях.
Точність результатів діагностики залежать не тільки від кваліфікації лікаря та обладнання, але також від відповідального підходу пацієнта до підготовки.

Послуги діагностики

  Запис на прийом

  Ми передзвонимо Вам найближчим часом та запишемо до потрібного спеціаліста. Також Ви можете записатися на прийом за тел: +38 (097) 103 03 10, +38 (095) 103 03 10, +38 (073) 103 03 10