УЗД органів черевної порожнини (обп)
Для встановлення діагнозу захворювань селезінки, печінки, жовчного міхура і підшлункової залози призначають ультразвукове дослідження черевної порожнини. Процедура безболісна, безпечна, тому проводиться дорослим та дітям з метою:

- відстеження динаміки перебігу захворювань досліджуваних органів;
- постановки діагнозу за наявності гострих запальних процесів;
- виявлення метастазів при хворобах онкології;
- за розпорядженням програми диспансеризації.
Також обстеження необхідне для уточнення розмірів селезінки за деяких проблем у роботі лімфатичної та кровотворної системи.
Підготовка до УЗД черевної порожнини
Процедура не займає багато часу, проте підготуватися до її проведення необхідно обов’язково. Це допоможе прибрати повітря в кишечнику, щоб воно не заважало обстеженню.
За три дні до призначеної дати необхідно:
- Дотримувати дієти для зменшення газоутворення. Їда – по 4-5 разів на день приблизно кожні 3-4 години. Віддайте перевагу запеченій, відвареній їжі або приготовленій на пару. Виключіть продукти, що викликають здуття – сирі фрукти та овочі, молоко та молочні продукти, хлібобулочні вироби, алкоголь, газовані напої, солодощі.
- Прийняти проносне на рослинній основі при схильності до запорів. Можна зробити очисну клізму у випадку, якщо проносний препарат не є ефективним, але не пізніше, ніж за 12 годин до проведення процедури.
- За призначенням лікаря приймати препарати, які сприяють поліпшенню травлення («Фестал», «Мезим») або зменшують газоутворення («Симетикон», «Активоване вугілля»).
Зробити УЗД органів черевної порожнини краще вранці натще або в другій половині дня, в останньому випадку можна поснідати до 9-ї ранку і більше не вживати нічого в їжу. Пити можна негазовану воду у невеликих кількостях.
Точність результатів діагностики залежать не тільки від кваліфікації лікаря та обладнання, але також від відповідального підходу пацієнта до підготовки.
Послуги діагностики
Читати ще: