МРТ голови та головного мозку

МРТ головного мозку – найпоширеніший метод дослідження цього органу. МРТ-зображення показують структуру та функціональні процеси організму з якістю, що не має аналогів при комп’ютерній томографії та інших рентгенологічних методах, не наражаючи пацієнтів на вплив іонізуючого випромінювання. Тому магнітно-резонансна томографія посідає перше місце серед методів діагностики різних захворювань у неврології – від пухлин до патологічних змін нервових вузлів та судин.

Сучасні МРТ-апарати 1.5Т дають хороші анатомічні тривимірні зображення будь-якої ділянки мозку. Але подвоєння сили магніту до 3 Т підвищує якість зображення ще більше виявлення вогнища захворювання з високою точністю і наочністю. Сканування кровоносних судин мозку як із контрастом, і без нього також створює тривимірну модель великої чіткості, де видно будь-які зміни судин.

МРТ головного мозку є «золотим» стандартом у діагностиці розсіяного склерозу та інших демієлінізуючих захворювань, що дозволяє оцінювати поширеність процесу та ефективність лікування.

Що визначає МРТ мозку?

Цей діагностичний метод є дуже інформативним у виявленні багатьох захворювань головного мозку, зокрема судинних, травматичних, запальних та онкологічних процесів, а також уроджених аномалій.

Наприклад, МРТ головного мозку є «золотим» стандартом у діагностиці розсіяного склерозу та інших демієлінізуючих захворювань, що дозволяє оцінювати поширеність процесу та ефективність лікування.

Атрофія кори та зниження щільності білої та сірої речовини різного генезу може бути оцінена тільки з використанням МРТ головного мозку, в тому числі і на ранніх стадіях хвороб Паркінсона та Альцгеймера.

Травматичне пошкодження мозку, включаючи дифузне аксональне пошкодження, без проблем діагностуються МРТ. Мінімальний стан свідомості при вегетативному статусі після тяжких травм мозку може бути виявлено лише із застосуванням МРТ.

При дослідженні голови також можна оцінити стан та патологічні зміни кісток черепа, м’яких тканин, орбіт, приносових пазух, носоротоглотки.

Послуги діагностики

    Запис на прийом

    Ми передзвонимо Вам найближчим часом та запишемо до потрібного спеціаліста. Також Ви можете записатися на прийом за тел: +38 (097) 103 03 10, +38 (095) 103 03 10, +38 (073) 103 03 10