Що таке МРТ

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) є одним із найбезпечніших та найбільш інформативних діагностичних досліджень. У томографі використовується потужний магніт, радіочастотні хвилі та комп’ютерне програмне забезпечення для створення зображень органів, м’яких тканин, кісток та інших структур тіла.

МРТ забезпечує високу деталізацію зображення без використання іонізуючого випромінювання (в т.ч. рентгенівських променів), робить можливим отримання зображень зрізів (товщиною до 1 мм) м’яких тканин і органів у різних площинах . Використовується для діагностики широкого спектру захворювань, включаючи пухлини, аневризми, розсіяний склероз, артрит, захворювання суглобів та багато іншого.

Комп’ютер будує зображення зрізів на підставі резонансу, який виникає у протонів водню в сильному магнітному полі. А оскільки ми всі перебуваємо здебільшого з води, наші внутрішні органи, судини, головний мозок, м’язові тканини – всі містять воду, яка складається з кисню та водню, і міститься в різних органах у різній кількості, то й картинку ми отримуємо від кожного такого органу свою. І навіть якщо десь є проблема – патологічне вогнище – ми зможемо його виявити, визначити розміри, обсяг, точне місце розташування, структуру.

За допомогою МРТ можна виявити початкові зміни за різних захворювань, а своєчасно поставлений діагноз дозволяє вчасно розпочати лікування.

Преимущества МРТ:

  • Відсутність іонізуючого опромінення: немає обмежень щодо дітей, вагітних (2-3 триместр), можливість проводити дослідження багатьох областей за одне відвідування діагностичного центру, можливість проходити багаторазово повторні дослідження.
  • Отримання зрізів завтовшки до 1мм у будь-якій площині.
  • Високоінформативне дослідження головного та спинного мозку.
  • Можливість визначення як наявності новоутворення, а й його внутрішньої структури (крововиливи, некроз, кісти).
  • Висока диференціація м’яких тканин (зв’язок, м’язів, сухожиль, менісків).

Послуги діагностики

    Запис на прийом

    Ми передзвонимо Вам найближчим часом та запишемо до потрібного спеціаліста. Також Ви можете записатися на прийом за тел: +38 (097) 103 03 10, +38 (095) 103 03 10, +38 (073) 103 03 10